25. 6. Ivan

Zítra: Adriana
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Reprezentace školy v miniházené

Reprezentace školy v miniházenéDatum konání:
9.6.2022

ŠKOLNÍ MINIHÁZENÁ 4 + 1

 

V letošním školním roce se naše škola poprvé zapojila do školní ligy miniházené. Vybraní žáci absolvovali několik tréninků, kde se učili míčové technice, přihrávkám, střelbě a hlavně pravidlům této pro nás zatím neznámé hry.

Na konci března nás čekal první turnaj ve sportovní hale v Žeravicích, kde se utkali a poměřili své síly s dalšími týmy z Přerovska. Turnaj odehráli v zapůjčených dresech národní házené TJ Sokol Rokytnice – děkujeme.

Na druhém turnaji, který se konal o měsíc později, již naši žáci řádili v nových černých dresech, které byly pořízeny ve spolupráci s Obecním úřadem Rokytnice – děkujeme.

V květnu jsme absolvovali třetí turnaj (opět v Žeravicích), kde mimo házené hodnotili i další dovednosti našich žáků (rychlost střelby, přesnost střelby, skok z místa).

I když se reprezentanti naší školy utkali i s týmy, které pravidelně házenou trénují v odpoledních kroužcích, rozhodně se nenechali zahanbit. Svojí šikovností, energií a bojovností potrápili nejeden tým. Zatím nejlepší výsledek je 3. místo mladší kategorie na 2.turnaji.

Jde vidět, že je házená oslovila a nás házenkářská spolupráce s těmito dětmi opravdu baví. Už teď se těšíme na další trénink, který proběhne ve čtvrtek 16.6. od 13:00 do 14:30 hod a následný páteční turnaj - 17. 6. v Prosenicích.

 

 

Sportu zdar a miniházené zvlášť!                                                                                                                                         Jana Valdivia a Dominika Kyseláková